SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadele'nin ilk meşalesini yakmak üzere Samsun'da başlatmış olduğu kurtuluş mücadelemizin 101. Yıldönümü'nü yaşamanın mutluluğu ve coşkusunu hep birlikte kutluyoruz. 

  19 Mayıs, Milletimizin bağımsızlık ve vatanın bölünmezliği uğrunda verdiği İstiklal Mücadelesi'nin başlangıcıdır. Bir toplumunun geleceğini inşa etmesi tarih bilinciyle ve toplumsal hafızanın yeni kuşaklara aktarılması ile mümkündür. Bu nedenle, ecdadının şerefli geçmişine sahip çıkacak gençlere armağan edilmiş bir bayramıdır, 19 Mayıs.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs'ı, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan etmesi, onlara verdiği değerin bir göstergesidir. Bu değerli emaneti sonsuza kadar yaşatmak ve korumak da gençlerimizin görevidir. Gençlerimize bu görevde güvenimiz ve inancımız tamdır. İnanıyorum ki gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak gençlerimiz, bizleri daha da ileri götürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir günü bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere saygıyla anıyor, asil kanlarıyla vatan toprağını bizlere helal kılan şehit ecdadımıza ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Deniz Edip

İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.