SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı.

 

24 KASIM ÖĞRETMEN GÜNÜ ETKİNLİKLERİ, TİLLO İLÇESİNDE DÜZENLENEN TÖRENLE KUTLANDI.

 

            Siirt’ e Öğretmenler günü kutlamaları, ATATÜRK anıtına çelenk sunulması ve İl Milli Eğitim Müdürümüz M.Fethi Suay Başkanlığında Öğretmenlerin Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyareti ile başladı.Öğretmenler günü kutlamalarına Tillo İlçesinde devam edildi. Kutlamalara; Vali Mustafa Tutulmaz, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Garnizon Komutan Vekili Albay Sedat Özkoç, Vali Yardımcısı ve Tillo Kaymakam Vekili Bünyamin Kuş, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü M.Fethi Suay, Kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler ile davetliler katıldı. Tillo İbrahim Hakkı İlkokulu salonunda düzenlenen tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından Şiirler okundu.Daha sonra öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz,“İsmail Fakirullah Hz. ve öğrencisi İbrahim Hakkı Hz. nin öğretmen- öğrenci ilişkisine güzel bir örnek oluşturmaları amacıyla, kutlamaların Tillo ilçesinde düzenlediklerini” belirtti.

          Öğrencilerin, öğretmenleri örnek aldıklarını ve öğretmenlerinde bunun daha iyi farkına varması gerektiğini belirten Vali Tutulmaz,"Öğretmen sadece sırdan bir kişi değil, onun eğitim verdiği, onlara gelecek kazandırdığı öğrencileri iyi yetiştirmekle toplumda büyük bir saygınlık elde ederler.  Böylece öğretmenlerimiz, toplumun geleceğini bizlere sağlıyorlar. Şayet yetişen öğrenciler iyi yetişmiş topluma faydalı bireyler olmuş ise bunlar öğretmenlerimizin sayesindendir. Aslında burada öğrenci ve öğretmenin karşılıklı olan bağını ifade etmeye çalışıyoruz. Bunun bizim tarihimizde çok iyi örneklerinden biriside Tillo’daki yanı başımızda metfun bulunan büyük zatlardır. İbrahim Hakkı Hazretleri, hocası İsmail Fakirullah Hazretlerine olan muhabbetini, saygısını ifade eden ışık düzeneği bunu en güzel şekilde gösteriyor. Sizler hepiniz birer öğretmen olarak, Hz. Fakirullah’ın öğrencisine söylediği gibi benim en büyük eserim diye bileceğiniz öğrenciler yetiştirin."dedi.

          Yapılan konuşmaların ardından, mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Şiir, Resim ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, emekli öğretmenlere hizmet Şeref belgeleri Vali Mustafa Tutulmaz tarafından verildi.Tören, Merkez Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisinin ardından, öğretmenler onuruna verilen kokteyl’de Vali Mustafa Tutulmaz, masaları tek tek gezerek, öğretmenlere karanfil vererek günlerini kutladı. Buradaki Tören,  türbe ziyareti ve dua okunmasıyla birlikte sona erdi. Öğretmenler günü kutlamaları, Siirt Atatürk Stadyumunda Öğretmenler arası düzenlenen Futbol maçı ile son buldu.

 

27-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-201527-11-2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.