SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ağustos-2019 Döneminde İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine

Ağustos-2019 Döneminde İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine

DUYURU

Ağustos-2019 döneminde İlimize Sözleşmeli olarak atanan öğretmenlerin aşağıda belirtilen belgeleri ivedilikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Bölümüne elden veya Posta/Kargo yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. 

Yukarıda belirtilen kapsamda öğretmen olarak ataması yapılan adayların 29.08.2019 tarihne kadar, söz konusu evraklarını Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.

İstenen Belgeler

1) Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3) Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyun belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4) Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyun belgesi yerine kullanılamaz.).

5) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

6) Son altı ay içinde çekilmiş Biyometrik fotoğraf (6 adet),

7) Kimlik Fotokopisi,

8) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği, (Tercih Listesi)

9) Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu  olmadığına dair tam teşekküllü (Özel veya Kamu) bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,

10) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Ek-1) 1 Adet. (Formu İndirmek İçin Tıklayınız...)

11) Sabıka Kaydı

12) Mal Bildirim Formu (İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecektir.)

NOT:

1) Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formunun adaylar tarafından Bilgisayardan formatı değiştirilmeden tam ve eksiksiz olarak doldurulması.

2) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan öğretmenlere tebligat; yazılı tebligat ile beraber başvurusu sırasında beyan edilen GSM numaralarına da SMS şeklinde yapılacaktır. Ayrıca İlimiz Merkez İlçesine atananlar hariç, ataması İlimiz emrine yapılan öğretmenler, İl'e uğramadan doğrudan atandıkları eğitim kurumlarının bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

3) Ataması İlimiz Emrine yapılan adaylardan Askerde olanlar Atama Haklarının saklı bırakılması için yukarıda istenilen belgelere ek olarak muhtemel terhis tarihlerini gösterir belgenin bağlı buldukları birliklerinden alınarak gönderilmesi gerekmektedir.

                                                                                                                                                                                                                                             

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.