SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI.

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI.

 

 

 

 

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI.

 

Siirt´te 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 100. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Siirt Garnizon Komutanlığı Şehitliğinde gerçekleştirilen tören, Şehitler anıtına çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

            Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Şehitlik Anıt defterini imzalamasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. İl Müftü Vekili Abdullah Işık tarafından Aziz Şehitlerimiz için dua okundu. Daha sonra Vali ve diğer protokol üyeleri tarafından Şehit Mezarlarına karanfiller bırakıldı. Buradaki tören, Tugay Komutanlığı tarafından misafirlere helva ikram edilmesi ile son buldu.

         Şehitlikteki anma programının ardından tören, Siirt Kültür Müdürlüğünde devam etti. Buradaki tören Çanakkale belgesel filminin izlenmesinin ardından günün anlam ve önemi belirten konuşmalar yapıldı. Öğrenciler tarafından Şiirler okundu. Çanakkale adlı şarkılar, koro halinde seslendirildi. Çanakkale ve Şehitlik temalı tiyatro gösterisi büyük bir beğeni topladı. Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü programı çerçevesinde ilk ve orta öğretim kurumları arasında düzenlenen Şiir, Resim ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Vali Mustafa Tutulmaz ve diğer protokol üyeleri verdi.

          Tören, Çanakkale konulu resim ve fotoğraf sergisinin gezilmesi ile sona erdi. Törenlere; Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Belediye Başkan Vekili Zekeriya Çığır, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, şehit ve gazi dernekleri ile diğer sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 3´ncü Komando Tugay Komutanlığınca Şehit ve Gazi ailelerinin yakınlarına, Kışla Gazinosunda öğle yemeği Verildi.

 

 

 

Çanakkale Zaferi 100.Yıl Kutlaması

 

Çanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl KutlamasıÇanakkale Zaferi 100.Yıl Kutlaması

 

 

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.