SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYET´İN 92.YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI.

CUMHURİYET´İN 92.YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI.

CUMHURİYET´İN 92.YIL DÖNÜMÜ BÜYÜK BİR COŞKU İLE KUTLANDI.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Siirt´te düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. Bayram kutlamaları 28 Ekim Çarşamba günü saat: 13:00 te Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı.

İlimizde düzenlenen törene; Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Siirt Ak Parti Milletvekilli Prof. Dr. Yasin Aktay, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Belediye Başkan Vekili Zekeriya Çığır, İl Milli Eğitim Müdürü M.Fethi Suay, Kurum amirleri, Askeri erkân, Siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları, Öğrenciler, Öğretmenler çok sayıda vatandaşlar ile basın mensupları katıldı. 

Cumhuriyet´in 92. yıldönümü ilimizde de coşkulu törenlerle kutlandı. Kutlanan Cumhuriyet Bayramı programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.  Devlet adına tebrikleri makamında kabul eden Vali Mustafa Tutulmaz, daha sonra Hükümet Konağı karşısında düzenlenen törende Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Belediye Başkan Vekili Zekeriya Çığır ile birlikte, halkın bayramını kutladı.

Buradaki tören, Aziz Şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Cumhuriyet Bayramı Mesajının okunmasının ardından, Vali Mustafa Tutulmaz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Vali Tutulmaz konuşmasında:“Türkiye Cumhuriyeti Milletimizin ortak eseridir. Bu nedenle Ülkemiz, aziz Milletimiz için olduğu kadar, Dünyanın Mazlum ve Mağdurları için de bir umut ışığı olarak doğmuştur. Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiştir.  Cumhuriyetimiz halkı bütün renkleriyle kucaklar. Farklılıklar bizim kültürel zenginliklerimizdir. Bu ülkede yaşayan herkes hürdür. Birinci sınıf vatandaştır. Temel hak ve özgürlükler, Cumhuriyet rejiminin sağladığı hukuk sistemi içerisinde özgürce kullanılmaktadır. Cumhuriyet, Türkiye’nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. Bu sebeple, Atatürk ilke ve inkılâplarının ışığında, Cumhuriyetin tüm değerleriyle gelecek kuşaklara aktarılması ve sonsuza kadar yaşatılması ortak sorumluluğumuzdur. Aziz Milletimiz bu bilinç doğrultusunda, kendisini çağdaş dünyayla buluşturan Cumhuriyeti korumaya ve yaşatmaya kararlıdır.” dedi.

 

Törende daha sonra öğrenciler günün anlamına ilişkin şiirler okudu. İlköğretim okulları ve Liseler arası "Atatürk ve Cumhuriyet" konulu resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Tören, Bayrak ve Atatürk Korteji ile askeri birliklerin geçişi ile sona erdi.

 

2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı2015 Cumhuriyet Bayramı

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.