SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eylül 2018 Atama Döneminde İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine

Eylül 2018 Atama Döneminde İlimize Atanan Sözleşmeli Öğretmenlerin Dikkatine

DUYURU

Daha önce Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında Ek Ders Ücreti Karşılığında Görev Yapanlardan İlk Atama Kapsamında İlimize Sözleşmeli Öğretmen olarak atananların aşağıda belirtilen belgelerin en geç 27/09/2018 tarihi mesai bitimine kadar müdürlüğümüzde olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. 

İstenen Belgeler

1) Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2) Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3) Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4) Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.).

5) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

6) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

7) Kimlik Fotokopisi,

8) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

9) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu  olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,

10) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Ek-1)

11) Mal Bildirim Formu (İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecektir.)

NOT:

1)   Aşağıda yer alan Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formunun adaylar tarafından değiştirilmeden doldurulması, Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formunun “Nüfus Cüzdan Suretini Onaylayanın” bölümü müdürlüğümüzce onaylanacağından, söz konusu alana adaylar tarafından herhangi bir bilgi yazılmaması gerekmektedir.

2)     Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan öğretmenlere tebligat; yazılı tebligat ile beraber başvurusu sırasında beyan edilen GSM numaralarına da SMS şeklinde yapılacaktır. Ayrıca İlimiz Merkez İlçesine atananlar hariç, ataması İlimiz emrine yapılan öğretmenler, İl’e uğramadan doğrudan atandıkları eğitim kurumlarının bağlı bulunduğu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.

Güvenlik ve Arşiv Araştırma Formu İçin Tıklayınız……

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.