SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH ORTAOKULUNDA ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇILDI...

FATİH ORTAOKULUNDA ÖZEL EĞİTİM SINIFI AÇILDI...

Türk Kızılayı Siirt Şubesi örnek bir projeyi gerçekleştirdi. Siirt Şubesi Fatih Ortaokulunda özel öğretim sınıfı açtı.

 Okulun yanı sıra çevrede bulunan özel öğretime ihtiyaç duyan öğrencilerin öğrenim görebileceği özel öğrenim sınıfının açılışı düzenlenen törenle yapıldı. 

  Törene, Siirt Kızılay Şube Başkanı Nihat Altunç, Başkan Yardımcısı Şener Tanık ,Belediye Başkan yardımcısı Ali Aytek , İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Akparti İl Başkan Vekili, Eğitime Destek Platform Yetkilileri, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü, Sydv Müdürü, Siirt Sivil Toplum Bileşenleri Yetkilileri ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları , okul aile birliği üyeleri ,okul müdürü ,öğrenciler ile Siirt Genç Kızılay Topluluk Gönüllüleri  katıldı.

  Törende bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, "böylesine güzel ve örnek projeyi hayata geçirdikleri için Türk Kızılayı Siirt Şubesi Başkanlığına teşekkür ediyorum, Özel öğretim sınıfımız hayırlı ve uğurlu olsun"dedi."  Türk Kızılayı Siirt Şube Başkanı Nihat Altunç ise  "özel öğrenim sınıfı açma projelerinin önümüzdeki günlerde devam edecektir, İl ve ilçelerde bulunan İhtiyaç sahibi öğrencilere bu güne kadar 3000 parça giysi yardımı  yaptık, Türk Kızılayı olarak eğitime destek ve katkı çalışmalarımızdan birisini bugün burada Siirt şubesi olarak yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bağışçılarımızın özel eğitim sınıflarına yaptığı katkılardan bir tanesini bugün burada Fatih ortaokulunda özel öğrencilerimiz için  hizmete sokuyoruz.  Türk Kızılayı olarak kurmuş olduğumuz engelsiz kulüp ile de bu sene bütün engelli kardeşlerimizi gönüllü olmaya teşvik edip bunu hem pratikte hem de sahada yapmaya çalışıyoruz.  Bu şekilde bu mahallede ikamet eden  engelli kardeşlerimiz için burada bir sınıf kuruldu. Bu gün burada sivil toplum kuruluşlarımız ile davetlilerimizle birlikte açılışı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. " ifadelerine yer verdi.

 

                Özel öğretim sınıfının kurdelesi konuşma ve yapılan duanın ardından Belediye Başkan Yardımcısı Aytek, Milli Eğitim Müdürü Edip ve diğer davetliler tarafından kesildi. Daha sonra özel öğrenim sınıfı gezildi ve çalışmalar hakkında bilgi alındı.


05-03-202105-03-202105-03-202105-03-202105-03-2021

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.