SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi...

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, kurumumuza ait plan, proje ve faaliyetlerin tanıtılması ve 2021-2022 yeni eğitim - öğretim yılı çalışmaları hakkında istişarelerde bulunmak üzere kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.
İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi...

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, kurumumuza ait plan, proje ve faaliyetlerin tanıtılması ve 2021-2022 yeni eğitim - öğretim yılı çalışmaları hakkında istişarelerde bulunmak üzere kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Müdürlüğümüzün son iki yılda gerek proje başarılarında gerekse akademik başarılarda yükselişinden bahseden Edip, önümüzdeki dönemde yapılacak projeleri basın mensupları ile paylaştı. Uzaktan eğitim sürecinde yapılan faaliyetlerinden söz eden Edip,  "Gönüllü öğretmenlerimiz tarafından 2020-2021 eğitim ? öğretim başından itibaren 1-12. sınıfa kadar tüm sınıflar da okuyan öğrencilerimiz için düzenli olarak ev ödevleri hazırlandı. Hazırlanan fasiküller müdürlüğümüzün web sitesi ve sosyal medya platformlarında düzenli olarak paylaşılarak ülke geneli 1-12. sınıfları arasında öğrenim gören on binlerce öğrenciye ulaştırıldı. Projede 130 öğretmen aktif olarak görev aldı. Öğrencilere problem çözme, analiz, karar verme kazandırma bunun yanında eğelenerek vakit geçirebileceği e-dergi hazırladık. Aylık olarak yayımlanan derginin 12 sayısına toplam 84 bin tekil kullanıcı erişti. Bakanlığımızın yayımladığı örnek sorular öğretmenlerimiz tarafından çözülüp youtube sayfamızda videolu olarak yayımlandı. Her sorunun yanına koyulan karekodu telefonlarına okutan öğrenciler, anında soru çözüm videolarına ulaştılar" dedi. Edip ayrıca Tubitak 4006, Tubitak 4007, Tubitak 2204 A- 2204 B, Teknofest, eTwinning kalite etiketi ve Avrupa Birliği projelerindeki başarılara değindi.

Siirt Açık Ceza İnfaz Kurumu yerine Bilim Akademi Merkezi

27-08-202127-08-2021

 

Eski Açık Cezaevi yerine modern bir eğitim kompleksi inşa etmeyi planladıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Deniz EDİP "Bu kompleksin içerisinde Masal evi; içerisinde Robotik Kodlama Atölyeleri, STEM merkezleri, planetaryum, Akıl ve Zeka Atölyeleri, Video içerik hazırlama atölyesi Uzay ve Havacılık atölyesi gibi atölyeleri barındıran Bilim Kültür Merkezi; Ölçme, Değerlendirme Merkezi, Ar-Ge Merkezi bulunacak" dedi.

 

Okullarımız Güvenli ve Yeni Eğitim- Öğretim Yılına Hazır

 

Okulların hijyen ve enfeksiyon önleme kılavuzuna göre yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduğunu dile getiren İl Müdürü Edip, "Öğrencilerimizin Coronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve dezenfektan malzemelerini temin ettik. Okullarımızda öğrencilerimizin sayısı kadar günlük maske ve dezenfektan temin edeceğiz. Okullarda sınıflarda hatta öğrencilerin sıralarında günlük el dezenfektan dağıtımı yapılacak. Tüm okullarımızda hijyenik açıdan temizlik çalışmaları yapılıyor. Tüm okullarımıza çeşitli temizlik malzemeleri dağıtıyoruz. İl ve ilçelerimizin tüm okullarında ummalı bir temizlik çalışması başlatıldı. Şube Müdürlerimiz günlük yaptığı tespitler sonucu her okulun ihtiyaçları eksiksiz karşılanıyor. Buradan kamuoyuna sesleniyorum, "Lütfen çocuklarınızı gönül rahatlığıyla okula gönderebilirsiniz", Okullarımız, hayatımızın içinde yer alan birçok mekândan daha sağlıklıdır. Bundan emin olabilirsiniz." dedi.

 

Lise Öğrencilerini ve Velilerimizi Aşıya Davet Ediyorum

 

15 yaş üstündeki tüm öğrenciler ve velilere seslenen Edip, "çocuklarımızın kıymetli aileleri, ülkece büyük bir mücadele yürüttüğümüz Covid-19 salgını nedeniyle hepinizin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Çocuklarımızın geleceği için okullarımızı güvenle açabilmek için evlerinizde 15 yaş üstü kim varsa aşı olmasını temenni ediyoruz. Bu toplum olarak çocuklarımız için bir sorumluluk... Hepinizin bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğine gönülden inanıyoruz" dedi.

Edip ayrıca uzaktan eğitim sürecinde Kanal 56'nın kapısını açarak  konu anlatım videoları ve etkinlik videolarının çekilmesinde eğitme destek olan Ayhan MERGEN'e teşekkür belgesi ve plaket takdim etti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlanmasının ardından yeni eğitim öğretim yılının hayılara vesile olmasını dileyen Edip, tüm basın mensuplarına katılım sağladıkları için teşekkür etti. Basın buluşması hatıra fotoğrafı çekinerek sona erdi.

27-08-202127-08-202127-08-202127-08-202127-08-202127-08-202127-08-2021

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.