SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, Covid-19 Aşısı Oldu...

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, Covid-19 Aşısı Oldu...

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP Şehit Hemşire Canan Akkuş Aile Sağlığı Merkezinde korona virüs aşısının ilk dozunu oldu. İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 2 haftadır köylerimizde yüz yüze eğitime başlamış durumdayız. Toplamda köy okullarında okuyan 6777 öğrencimiz var. Bunların hepsi yüz yüze eğitime başlamış oldu. Bu öğrencilerimize eğitim veren 825 öğretmenimiz de Sağlık Bakanlığımız tarafından aşı programına alındı. Bunun yanı sıra Sanayi bakanlığı Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Milli Eğitim Bakanlığı ortaklaşa çalışmasıyla okullarımızda hijyen şartlarının iyileştirilmesi ve enfeksiyon önlemeye yönelik bir kılavuz yayınlandı. Kılavuzdaki kriterleri hemen hemen tüm okullarımızda sağlamış bulunuyoruz. Okullarımıza gerekli olan maske, dezenfektan ve temizlik malzemeleri gönderildi, eğitim öğretim süreci güvenli bir ortamda yapılacaktır" ifadelerini kullandı.

Edip, ayrıca Merkez okullarında bulunan öğretmenlerinde aşı programına alındığını ve yüz yüze eğitime başlayacak olan okullarda görev yapan öğretmenlerimizin kademeli bir şekilde aşı olacaklarını belirtti.

01-03-2021

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.