SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, Kadınlar Gününü Kutladı...

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, Kadınlar Gününü Kutladı...

Siirt İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP, müdürlüğümüzde görev yapan kadın personelleri tek tek ziyaret edip onlara gül vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Böyle anlamlı ve güzel bir günde hatırlanmanın mutluluğunu yaşayan kadın personeller bu zarif ve düşünceli davranışından dolayı Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz EDİP'e teşekkür ettiler.

İl Millî Eğitim Müdürü Deniz EDİP: "Bir neslin yetişmesinde, sevgide, merhamette, fedakarlıkta, gayrette, sabırda ve çalışkanlıkta bütün güzel değerlerin sürdürülmesinde kadının rolü her şeyin üzerindedir. Kadın annedir, öğretendir, emektir, kardeştir, eştir ve tüm bu sıfatlarla toplumumuzun temelini oluşturmaktadır. Günümüzde kadınlar eğitim, bilim, sanat, edebiyat, iş yaşamı ve siyaset gibi alanlarda başarıları ile göz doldurmaktadırlar. Son zamanlarda kadınlara yönelik yapılan olumsuz hadiseleri üzüntü ile takip ediyorum. Kadına saygının, özellikle cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensubu olarak kadına yönelik yapılan her türlü şiddeti kınıyor, bunları insanlık dışı bir davranış olarak görüyorum. Bu vesileyle kadınların hak ettiği değeri sadece bir gün değil her zaman göreceği ve mutlu olacakları günler diliyor; Başta kadın öğretmenlerimiz olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum." İfadelerine yer verdi.

08-03-202108-03-202108-03-202108-03-2021

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.