SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz EDİP'in Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz EDİP 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1. döneminin sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz EDİP'in Yarıyıl Tatili Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz, değerli meslektaşlarım ve kıymetli velilerimiz

16 Eylül 2019 tarihinde başladığımız 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini bugün tamamladık. Bugün 91170 öğrencimizin karne heyecanını paylaşıyor, Sevgili öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmenlerimizi ve velilerimizi özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Sizler evimizin neşesi ülkemizin geleceğisiniz. Alacağınız karneler sizlerin bir dönem boyunca yaptığı çalışmaların ve çabaların bir belgesidir. Notlarınız ne olursa olsun cesaretinizi, inancınızı, umudunuzu ve kendinize olan güveninizi kaybetmeden iyi bir tatil geçirin. Karne notlarının akademik bir başarı göstergesi olduğunu unutmayınız. Okullar hayatın bir parçasıdır. Hayatta başarılar da başarısızlıklarda vardır. Sevgili öğrenciler yarıyıl tatilini dinlenerek, kültürel ve sosyal faaliyetlerle katılarak, kitap okuyarak ve en değerli varlığınız olan aileniz ve sevdiklerinizle geçiriniz. Yeni döneme başlamadan önce varsa eksiklikleriniz gözden geçirip 3 Şubat 2020 Pazartesi günü başlayacak olan 2. kanaat dönemine heyecanla başlamanızı istiyor okullarımızda öğretmenlerimizle özlemle bekliyor olacağız.

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımız bizim en kıymetli hazinemizdir. Karne notları, çocuklarımız sadece akademik başarılarının bir değerlendirmesi olduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece notlar ile değil tüm karakteristik özellikleri ile değerlendiriniz ve onların değerli olduğunu hissettiriniz. Çocuklarımız sizden güç alır bu sebeple mümkün olduğunca birlikte güzel vakit geçiriniz. Kültürel ve sosyal faaliyetlere zaman ayırıp çeşitli aktiviteler yapınız. Tatili sadece notlara göre şekillendirip kendinize ve çocuklarımıza üzüntü yaşatmayınız. Çocuğunuza her zaman inanınız onlar ülkemizin ve güçlü yarınlarımızın değerleridir.

Saygıdeğer ve Değerli Meslektaşlarım,

Ülkemizin ve geleceğimizin büyüklerini yetiştiren, sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön vererek çok değerli ve özverili çalışmalar yapmaktasınız. Ülkemiz sizlere millet olarak çok şey borçludur. Bakanlığımızın "2023 Eğitim Vizyonu" hedefleri doğrultusunda çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış öğrencilerimizin toplum hayırlı, çalışkan, ahlaklı, meraklı ve duyarlı bireyler olarak yetiştirme çabanız takdirin çok üstündedir. Yaptığınız ve yapacağınız tüm çalışmalar için teşekkür eder bu tatil süreci boyunca beden ve zihin yorgunluğunuzu almasını ve kutlu mesleğinizi daha büyük şevkle bağlanmanızı temenni ediyorum.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bu günde belirtiş olduğum duygu ve düşünceler içerisinde Siirt'imizin ve ülkemizin öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimize ve değerli meslektaşlarımızı sağlık ve mutluluk dolu bir yarıyıl tatili dileyerek saygılar sunuyorum.

 

Deniz Edip

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.