SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz EDİP'in Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz EDİP'in Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Deniz EDİP'in Göreve Başlama Mesajı


                   Değerli İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım ve Sevgili Siirt'li Hemşehrilerim,

                   18.09.2019 tarihinde Tarih ve Medeniyetin şahikası Siirt'imizde İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım.  Bu güzel ilimizde Müdür olarak görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim. 

              Çağımızda hızla gelişen teknoloji, eğitimde de kalite beklentilerini yükseltmekte ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu artırmaktadır. Eğitimde yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak; sürdürülebilir kalitenin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için her zaman "Türkiye için, Dünya ile yarışan", milli, ahlaki ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir. 

             Bu görev çerçevesinde; Değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, yasa ve yönetmelikler doğrultusunda, Milli Eğitim Temel Kanununun genel amaç ve temel ilkelerine bağlı kalarak, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir özveriden kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır. 

                Güzel İlimizde sürdürülmekte olan her türlü eğitim çalışmaları ve projeler aynı şekilde devam ettirilecek olup, akademik, sportif ve sosyal yeni projeler de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Eğitim kalitesinin daha da artırılması için gerekli tedbirleri yerinde ve zamanında alarak, başarının artmasını sağlayacağız. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

                İlimizde görev yapan değerli idareci ve öğretmen arkadaşlarım;

              Görev yaptığımız sürece kırıcı olmadan eksiklikleri gidererek, güzellikleri görerek birlik ve beraberlik içerisinde, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde aklın yolunu birleştirmek suretiyle ilimizin eğitim-öğretim çıtasınıen üst seviyelere taşımak için hep birlikte çalışacağız.. Hep en iyi olanı yapmak için bugün itibariyle çıktığımız bu yolda, en büyük arzum iyi günde ve kötü günde hep birlikte olmamızdır. Biz elele vererek; imkansızı mümkün, zoru kolay yaparız. Yapacağımız çok güzel işler var. Lakin kaybedecek tek bir vaktimiz bile yok. Sonu selamet olan bu yolculukta birlik ve beraberlik içinde büyük bir sabırla sebat etmenizi istiyorum.

Sizlere yürekten güveniyorum. Inşaallah sizlerle ile birlikte çok kısa sürede birçok şeyin üstesinde geleceğiz. Karşılıklı güven ve doğru iletişimin en büyük kazancını hiç şüphesiz ki geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz elde edecektir. En büyük arzumuz onların " iyi bir insan" olarak yetişmelerini sağlamaktır.

               Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bizlere emanet eden değerli velilerimiz;

          Çocuklarınızın emin ellerde olduğunu unutmayınız. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bu yolda bizlere destek olmanız gücümüzü artıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızı, çocuklarımızı gelecek hayata hazırlayan mekânlar olarak tasarlamamız için sizlerin işbirliğine ve desteğine her zaman ihtiyacımız vardır. Bu anlamda sizler bizim en büyük istişare ortaklarımızsınız. Sizlerin eğitime bakış açısı bizim yol haritamızda büyük rol oynayacaktır. Bu yolda derdimizle dertlenmeniz ise en büyük arzumdur.

              Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler; 

              Ülkemizin geleceği sizlerin elinde şekillenecektir. Siz istedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize ve büyüklerinize saygıda; küçüklerinize sevgide kusur etmeyeceğinize inancım tamdır. Sizlerin kadim medeniyete bağlı, geçmişini iyi bilen ve geleceği nitelikli bir şekilde tasarlayan "iyi bir insan" olarak bu coğrafyada nam yapmanız temel misyonumuzdur.

             "Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz" şuurundan hareketle yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerime okulumuz  çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Deniz EDİP

İl Milli Eğitim Müdürü


Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.