SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Deniz Edip'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı"
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Deniz Edip'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

  Ulusal egemenliğimizin, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. Yıldönümü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşadığımız bu günlerde Covid-19 salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri dijital platformlarda kutlamaktadır.

  Olağan üstü şartlarda oluşan ve Kurtuluş Savaşımızda Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde mucizevi mücadelesine yön veren kararların alındığı çatı olan TBMM'nin kuruluş gününü çocuklara adayan Atatürk, çocukların milletin geleceği olarak gördüğünü daima sözlerinde vurgulamıştır.

  Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu bilinçle yetişmesi amacıyla Büyük Önder Atatürk, çocuklarımızın yurt sevgisine ve çalışkanlığına olan inancıyla TBMM'nin açıldığı 23 Nisan gününü onlara armağan etmiştir.

  Tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor bu günün dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyor, TBMM'nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

Deniz EDİP

İl Milli Eğitim Müdürü

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.