SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Merkezinde Bulunan Okul Müdürleri İle İki Ayrı Toplantı Gerçekleştirildi...

İlimiz Merkezinde Bulunan Okul Müdürleri İle İki Ayrı Toplantı Gerçekleştirildi...

İl Millî Eğitim Müdürü Sn. Deniz EDİP başkanlığında öğleden önce Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu müdürleri ile öğleden sonra ise Lise müdürleri ile toplantı yapıldı. Müdürlüğümüz konferans salonunda yapılan toplantıda konuşmasına salgın önlemleri hususu ile başlayan Edip, ilimizdeki aşı oranlarının yükseltilmesi gerekliliğine vurgu yaptı. Okullarımızın hijyen ve enfeksiyon önleme kılavuzuna uygun bir şekilde ve her açıdan eğitim ve öğretime hazır hale getirilmesi talimatını veren Edip, yeni eğitim öğretim yılında yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi. Edip ayrıca 6 Eylül'de ilimize yeni öğretmen atamaları ile eğitim kadromuzun güçleneceğini belirtti. Toplantıda Ülkemizin Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde yaşanan doğal afetlere de vurgu yapan Edip, " Cumhurbaşkanlığımız öncülüğünde AFAD tarafından bir yardım kampanyası başlatıldı, kampanyaya katılım zorunlu olmayıp öğretmen ve velilerine duyurulması hususunda desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan DANIŞ, okulları hijyen açısından değerlendirerek "okul denetimi ile ilgili okulları tek tek ziyaret edeceğiz. Eksiklikler varsa bizzat yerinde görmek istiyoruz. Maske ve dezenfektan gibi malzemeleri tüm okullarımıza dağıtacağız" dedi. Daha sonra söz alan İl Millî Eğitim Şube Müdürü Abbas BALCI ise ilimize ait başarı grafiklerini okul müdürleri ile paylaştı. Lise müdürleri ile yapılan toplantıda ise Ortaöğretim Şubesi Şube Müdürü Ahmet ECE, YKS analizlerini okul müdürleri ile paylaştı.  Her iki ayrı toplantı da okul müdürlerinin sorularının cevaplanması ile sona erdi.

19-08-202119-08-202119-08-202119-08-202119-08-2021

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.