SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerin Seminer Tanıtım Programları

Öğretmenlerin Seminer Tanıtım Programları

Öğretmenlerin Seminer Tanıtım Programları

İlgi          :a)25/08/2017 tarih ve 12837942 sayılı yazımız

                b)24/08/2017 tarih ve 12733795 sayılı yazımız.

                c)25/08/2017 tarih ve 12812967 sayılı yazımız.

                                    

         Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce 03-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Güncelenen Öğretim Programları Tanıtım Çalışmalarına katılmak üzere İlimizden her  branştan seçilen  4 öğretmenin katılımı sağlanmış  Eylül 2017  döneminde  İlimizde  düzenlenecek mesleki çalışmalarında  belirtilen ders proğaramları tanıtım seminerleri düzenlenmesi gerekmektedir.

         Ancak  ilgi  (a) (b) ve (c) yazılarımız ekinde gönderilen proğramlarda görevlendirilen bazı öğretmenlerin il dışına çıkması ve eğitime katılmadıklarından ve programın Bakanlığımızca  06 Eylül 2017 tarihinden itibaren yapılması hususunda   veriulen talimat doğrultusunda ilgi  yazılarımız ekinde gönderilen programlar üzerinde gerekli düzeltmeler yapılmış olup programı son hali ilişikte gönderilmiştir.

             Program tanıtım seminerleri ilişikte gönderilen program doğrultusunda  eğitimler düzenlenecek olup  eğitim verdilecek  okul ve salonun ilgili okul müdürlüğgünce hazır hale getirilecek ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir. Hangi okulun hangi saatte seminere katılacağı hakkındaki  gruplama programın altına yazılmıştır. Okulların buna göre öğretmenlere gerekli duyuru yapılacaktır.

           Söz konusu programın düzenlenmesinde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi  için  ilişikte programda görevlendirilen öğretmenlere okul müdürlüklerince gerekli duyurunun yapılması, eğitime katılacak branş öğretmenlerinin programda belirtilen eğitim yerinde saat:09.00´da hazır bulundurulması, eğitimlerin düzenleneceği okullarda okul müdürlüklerince,   İlçelerde düzenlenecek olan program için ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince gerekli her türlü tedbirin alınması, programın  ilişikte düzenlenen takvim kapsamında   06-14 Eylül 2017 tarihleri arasında Program tanıtım seminerlerinin yapılması,  ilişik programda isimleri ve görev yerleri yazılı öğretmenlerin görevlendirilmesi, görevlendirilen her öğretmen için hergün için verilecek program tanıtım semineri karşılığında 3 saat ek ders ücreti ödenmesi, İlçelerde görevlendirilen öğretmenlere ödenecek yolluk ve yevmiyelerin kadrolarının bulunduğu kurum müdürlüklerince ödenmesi  hakkındaki Valilik Makamının 23/08/2017 tarih ve 12675641 sayılı olurları ile program ilişikte gönderilmiştir.

         Öğretmenler program tanıtım seminerlerine görevli oldukları ilçe merkezlerinde TİLLO ilçesinde görevli öğretmenler  ise Merkezde tanıtım seminerlerine katılacaktır.

     Programın yürütülmesi için görevlendirilen formatör öğretmenlere okul müdürlüüklerince gerekli tebligatın yapılmasını ve ilişik programda belirtilen yerlerde düzenlenecek olan tanıtım programlarını ilgili branş öğretmenlerinin eksiksiz olarak katılımın sağlanması hususunda okul müdürlüklerince duyurunun imza karşılığında yapılacak olup  program tanıtım seminerlerine katılan  ve katılmayan (ayrı ayrı liste)  öğretmenlerin isim listesini ilişikte gönderilen bilgi formuna işlenerek  ilgli kurs merkezi müdürü tarafından tasdik edilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilmesi hususunda gereğini   rica ederim.

 

                                                                                                                                            M. Fatih ALP

                                                                                                                                            Vali a

                                                                                                                                          Milli Eğitim Müdür V.

 

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.