SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dezenfektan Ürünleri Tanıtıldı

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Bölümü öğretmenleri Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınının Türkiye'de de görülmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığının teşvikiyle birlikte okulda kurulan tesisten il genelindeki  dezenfektan ihtiyacını karşılamak için üretime başladı. 2 okul idarecisi, 4 öğretmen son bir haftada 5  ton dezenfektan üretti. Dezenfektan ürünleri, Siirt'teki kamu kurumlarınına ulaştırılacaktır.
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Dezenfektan Ürünleri Tanıtıldı

      Kozmetikte ise sıvı sabun, kolonya ve el dezenfektanı üretimine başlayan okulumuz böylece 4 ürünü atölyelerinde üretmektedir. Günlük 1 ton sıvı sabun, 3 ile 6 ton ara arası yüzey dezenfektanı üretiliyor. Siparişe göre üretim tesisi 1 er ton el dezenfektanı ve kolonya üretme kapasitesine sahiptir. İleri süreçte çamaşır suyu, bulaşık deterjanı, yüzey temizleyici gibi ürünleride üretmeye başlayacektır. Meslek liselerinin üretimde bir lokomotif ve ara eleman yetiştirilmesinde öncülüğünü en iyi şekilde okuluuz üretim yapacaktır. Öğretmenlerin amacı çocuklarımızın üretime katkı sağlaması, onları geleceğe hazırlamak ve buradan mezun olduktan sonra Türkiye sanayisine ara eleman yetiştirilmesine öncülük yapmaktır.

 

22-04-202022-04-2020

 

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.