SİİRT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Adım Adım Başarıya E-Dergisi 2. Sayısı (Mayıs) Yayımlanmıştır

Yeni tip korona virüs olan Kovid-19 salgını nedeniyle bir süredir evlerinde olan öğrencilerimiz için Adım Adım Başarıya E-Dergisi hazırlanmıştı. 2.sayısı hazırlanan E-Dergi içeriği sayesinde öğrencilerimizi hem eğlendirmeyi hem de eleştirel düşünme,  matematiksel ve mantıksal akıl yürütme, tasarım, problem çözme ve sanatsal becerilerini geliştirmeleri hedeflenmiş olup sosyal, kültürel ve akademik başarılarını arttırmaya yönelik yeni içeriklerle zenginleştirilmiştir.
Adım Adım Başarıya E-Dergisi 2. Sayısı (Mayıs) Yayımlanmıştır

   Yeni tip korona virüs olan Kovid-19 salgını nedeniyle bir süredir öğrencilerimiz okullarından uzak kalmıştır. Bu süreçte öğrencilerimiz eğitimleri, Bakanlığımızın EBA sistemi ile uzaktan eğitim sistemi ile devam etmektedir. Siirt Valiliği himayesinde Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, sürekli olarak öğrencilerimizin dijital ortamdan faydalanmaları için çalışmalarımız sürdürmekteyiz. Öğrencilerimizin akademik başarılarını arttırmaya yönelik çalışmalar dışında öğrencilerimizin eğlenecekleri ve uğraşacakları etkinliklerle dolu olan.  "Adım Adım Başarıya" E-Dergisinin 2.sayısını onlar için hazırladık. Hazırlanan E-Dergi içeriği sayesinde öğrencilerimizi hem eğlendirmeyi hem de eleştirel düşünme,  matematiksel ve mantıksal akıl yürütme, tasarım, problem çözme ve sanatsal becerilerini geliştirmeyi hedefledik. Ayrıca e-dergi içeriğinde öğrencilerimizin kültürel, sosyal ve akademik başarılarını güçlendirmeye yönelik bilgilerle yeni sayımızı zenginleştirdik. Eğitim, öğrenciye saygı ile başlar felsefesiyle hareket ederek onların mutlu olmaları için gerekli çabayı harcadık ve harcamaya da devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki mutlu çocuğun başarısı da artacaktır. Öğrencilerimizin hazırlanan e-dergiyi okurken ve çözerken eğlenmelerini temenni ederim. Bu süreçte evde kalarak sosyal sorumluluklarını yerine getirdikleri için teşekkür ederim. Derginin içeriğinde bulunan kısa öykü yarışmasına öğrencilerimizin katılmalarını bekliyor tüm velilerimize bu süreçte bize yardımcı oldukları için ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Tüm projelerin yürütülmesi için çaba harcayan yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Deniz EDİP

İl Milli Eğitim Müdürü

Dergi için tıklayınız

/meb_iys_dosyalar/2020_05/15115700_E-Dergi_MayYs_SayYsY_15052020.pdf15-05-2020

Yeni Mahalle Hz.Fakirullah Cad. No 78 D Kat 3 / 4 / 5 Merkez Siirt - 0.484.2231028 / 2232301 / 2231057 / 2232299

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.